Społecznie zaangażowani – Grupa ENEA

Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej w Polsce. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,7 mln klientów. Grupa zatrudnia w całej Polsce ponad 17 tys. pracowników, którzy tworzą nowoczesny koncern energetyczny.

Grupa prowadzi i mocno angażuje się w działania społecznie odpowiedzialne, które opierają się przede wszystkim na współpracy z lokalnymi społecznościami. Ta współpraca jest możliwa dzięki zaangażowaniu i bezpośredniej aktywności pracowników. Silnym fundamentem inicjatyw na rzecz społeczności lokalnych jest wolontariat pracowniczy. W Grupie realizowane są dwa programy wolontariatu kompetencyjnego: Pierwsza pomoc – ratownictwo przedmedyczne oraz Nie taki prąd straszny, a także wolontariat akcyjny.

Inicjatywy edukacyjne, charytatywne i proekologiczne są realizowane przez Fundację Enea, która od ponad 6 lat wciela w życie politykę zaangażowania społecznego Grupy. Wśród znanych i cieszących się dużym zainteresowaniem projektów są m. in. Enea Akademia Sportu (zajęcia sportowe dla szkół) czy Enea Akademia Talentów (program stypendialny i grantowy dla szkół i uczniów). Grupa Enea prowadzi działania na rzecz seniorów. Na warsztatach „Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie” , we współpracy ze strażakami, edukuje w zakresie bezpieczeństwa konsumenckiego i przeciwpożarowego.

Dużą część działalności Fundacji Enea stanowią projekty charytatywne, w których udział biorą pracownicy. To m.in. program promujący honorowe krwiodawstwo pn. Energię mamy we krwi. A także Biegamy – Zbieramy – Pomagamy, w którym pracownicy startujący w różnych zawodach sportowych zbierają punkty, które są przeliczane na złotówki. Zgromadzone fundusze Fundacja Enea przeznacza na działania wspierające sportowe talenty u dzieci i młodzieży. 

Nowością są także działania w ramach Enea Teamu, które aktywizują pracowników Grupy Enea w ramach specjalnego programu szkoleniowego, prowadzonego przez profesjonalnych trenerów. Chętni pracownicy Grupy z całego kraju przygotowują się do startu w zawodach sportowych, a przede wszystkim dbają o regularną aktywność fizyczną. Enea Team, grupa sportowców-pracowników liczyła w 2020 r. blisko 280 osób.

Społecznie zaangażowani – Grupa ENEA
Przewiń do góry