Pasjonujące miejsce pracy, czyli pracodawca otwarty na wolontariat

Myśląc o miejscu pracy, każdemu z nas nasuwają się inne skojarzenia. Dla tych którzy wykonują swoją pracę z prawdziwą radością i zaangażowaniem miejsce pracy to drugi dom, w którym czują się spełnieni. Niestety nie zawsze tak jest, część pracowników w swoim miejscu pracy czuje się obco i niekomfortowo. Jak zmienić nastawienie pracownika? Jednym z rozwiązań jest wolontariat pracowniczy, a jak pomagać to tylko z pasją!

Konkurs Pomagaj z pasją angażuje pracowników w zupełnie innej formule, dając im przestrzeń do rozwijania swoich pasji, zainteresowań i pobudzania własnej kreatywności. To jednak nie jedyne walory tego projektu. Każde dzieło to również historia oraz prawdziwe, szczere emocje! Pracownicy w swoich pracach ukazują zachwyt nad pięknem i siłą natury, prezentują to co dla nich jest ważne, jak potrzeba dbania o środowisko, posiadania prawdziwego przyjaciela, łamanie stereotypów, czy chęć budowania relacji.

– Pomagaj z pasją to konkurs, który w fantastyczny sposób pozwala na zaangażowanie się pracownikom firm w pomoc, która wykorzystuje ich kreatywność i daje możliwość tworzenia dzieł, które są sztuką lub rękodziełem. Efekty tej pomocy w postaci dzieł są zarówno piękne jak i wzruszające. To bardzo ważna inicjatywa, zwłaszcza w obecnych czasach, gdzie potrzebujemy zarówno więcej dobra, życzliwości, ale też chcemy pomagać. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w pracach jury i oceniać te piękne dzieła – mówi Marta Kukowska, Koordynator ds. ESG i komunikacji, Stena Recycling oraz członkini jury konkursowego.

Tegoroczna edycja pokazała także jak ważny dla pracowników jest aspekt różnorodności i otwartość na drugiego człowieka. W tym roku poza nagrodami w kategoriach konkursowych: obraz, rękodzieło i fotografia, przyznano również wyróżnienie w kategorii specjalnej: różnorodność. Pracownicy biorący udział w konkursie w nietuzinkowy sposób zaprezentowali w swoich pracach ideę inclusion & diversity, udowadniając że każdy drobny gest ma znaczenie, a zmiana podejścia i sposobu myślenia może zacząć się od niepozornej muszli.

– Konkurs Pomagaj z pasją jest dla mnie szczególnie ważny, zawsze uważałem, że należy żyć pełnią życia i starać się realizować swoje marzenia – mówi Jasiek Mela, mówca motywacyjny i ambasador Fundacji Pro NGO. Wspaniale jest patrzeć jak uczestnicy tego projektu czerpią radość z tworzenia, rozwijania swoich zainteresowań i pomagania. W realizacji wolontariatu pracowniczego ważnym aspektem jest także poczucie sprawczości, to daje ogromną siłę i motywację do działania – kontynuuje Jasiek Mela.

Jury oceniło zgłoszone dzieła, nagrody zostały przygnane jednak na tym etapie nie kończy się historia udziału w konkursie. Wszystkie dzieła, które zostały zgłoszone do konkursu trafią na licytacje charytatywne, a Autorzy zdecydują, która organizacja pozarządowa otrzyma wsparcie. W tym konkursie to pracownicy mają decydujący głos.

Konkurs Pomagaj z pasją pozwala budować przyjazne miejsce pracy, w który pracownik jest doceniany, a jego talenty dostrzegane. Miejsce pracy, które wspiera nie tylko rozwój zawodowy pracownika, ale i jego zainteresowania to miejsce, w którym chce się być i chce się pracować.

Jakie są pasje Twoich pracowników i kolegów z pracy? Możesz być zaskoczony, gdy poznasz ich ukryte talenty! Konkurs pomagaj z pasją może Ci w tym pomóc, kolejna edycja już za rok.

Pasjonujące miejsce pracy, czyli pracodawca otwarty na wolontariat
Przewiń do góry