Lista dzieł – aukcja Pomagaj z pasją 2021

Weź udział w licytacji

25.10 o godzinie 10.00 odbędzie się licytacja charytatywna online  Pomagaj z pasją 2021.

Zobacz dzieła, które tego dnia znajdą nowych właścicieli.

Dołącz jako gość lub osoba licytująca – zarejestruj się – https://prongo.clickmeeting.com/765716772/register

Dziękujemy Hotelowi Sheraton Grand Krakow za bezpłatne użyczenie przestrzeni wystawowej.

Dzieła od numeru 6 do 9 obejmują kategorię “dzieła tekstowe”, które zostały wyłączone z udziału w licytacji.

LP Nazwa dzieła Kategoria Technika wykonania Autor Firma Opis
1 Tatry Fotografia Fotografia cyfrowa Marcin Dudziński Fujitsu Widok na Hale Gąsienicową zimą.
2 Makro kosmos – mikro korzyści Fotografia Fotografia cyfrowa Agata Warzocha Latańska NSG Group Kosmos (Onętek) to roślina miododajna. Pomagając zapylaczom – pomagamy sobie przetrwać na Ziemi.
Zgłaszając zdjęcie do konkursu, chcę zwrócić uwagę na to, że każdy z nas może działać na korzyść naszej planety dokonując małych, codziennych wyborów, które tak naprawdę nas nic nie kosztują.
Np. sadząc w naszej przestrzeni rośliny przyjazne owadom, wpływając na bioróżnorodność…
3 Winter wonderland Fotografia Phone photos Iwona Lasak Kimberly-Clark EMEA GBS I’ve decided to go cross-county skiing even thought it was going to be a cloudy day. Around noon the sun came up and the sky was so blue. The snow was so white and sparkly in the sun. I truly felt like I was in a wonderland. This was one of the best days in my life. I thought that this will be the perfect place to share and help others to see this beautiful winter wonderland through my eyes.
4 Power of nature Fotografia   Gabriela Ditetova Sheraton Grand Krakow Zdjęcie słonia z Parku Narodowego NAXAI PAN  w Botswanie zrobione w 2019. Pokazuje piękno i siłę natury.
5 Tatrzańska Koniczynka Fotografia 30×40 cm (rama 43x52cm). Marek Miłoszewski Grupa ENEA Zdjęcie powstało we wrześniu 2020 na Polanie Głodówka przy drodze łączącej Bukowinę Tatrzańską i Morskie Oko. W tle panorama Tatr.
10 Torebka Handmade Szydełko Malgorzata Jasica Fujitsu Torebka hand made – sznurek bawelniany 3mm, kolor butelkowa zielen- bordo, szydelko, naszywka ” rękodzieło”.
11 Kobieta z papugą Handmade Malunek farbą akrylową na szkle Katarzyna Kazimierczyk Intrum Sp. z o. o. Czy recykling może być piękny? Tak! Ja to udowadniam, nadając drugie życie szklanej butelce, zmieniając ją w małe dzieło sztuki.
Wystarczy trochę chęci, no i farby:) W tym wypadku, tworząc tę oryginalną ozdobę inspirowałam się kulturą meksykańską.
Papuga, kobieta z kwiatami we włosach i liście monstery tworzą niepowtarzalny klimat.
Przemycona do dzieła mnogość barw przykuwa spojrzenia i nadaje duszy pomieszczeniu, które zdobi.
12 Glamour yourself – bransoletka wykonana techniką soutache Handmade Soutache Małgorzata Kikolska Clariant Services (Poland) Sp. z o.o. Elegancka, wytworna, piękna.
Bransoletka wykonana własnoręcznie w technice soutache.
Piękne kolory, szlachetne kamienie,  dbałość o detale.
Bransoletka posiada dwie regulowane długości zapięcia 17,5 cm / 18,5 cm
13 pillOWL Handmade hand made, sawing, needlework Anastazja Jachyra Kimberly-Clark EMEA GBS I made a small team of owl pillows. They are hand made and each one is special and unique. Every piece is swen, no glue. Moreover, they are ECO, because all of them are made according to ‘zero waste’ ideology. I used a second-hand materials giving them a second life. The shirt that was too small or the jumper with a broken zipper reincarnate as a pillow;) I will be more then happy if my pillOWLs could help someone and could travel to diferent places.
14 Album BIRDSONG Handmade Scrapbooking Karolina Ryjak Kimberly-Clark EMEA GBS Album na zdjęcia, wykonany metodą scrapbooking, rozmiary: 21 x 21 x 8.5 cm. Ma 5 kart, pomieści około 50-60 zdjęć w standardowych wymiarach 10 x 15cm oraz 13 x 18 cm. Wszystkie elementy albumu jak i sama konstrukcja jest wykonana ręcznie. W albumie znajduja się klapki na magnes, ‘wodospady’ na zdjęcia I kieszonki, a także dekoracyjne tagi na zapiski. Każda strona inaczej eksponuje zdjęcia.
15 Łapacz snów NEW BLACK Handmade Szydełko Katarzyna Lasota-Bugaj Clariant Services (Poland) Sp. z o.o. Zgodnie z najnowszymi trendami kolorystycznymi czarny łapacz snów z dodatkiem zieleni. Średnica koła 35 cm, długość całkowita 90 cm.  Wykonany z pasją i uśmiechem przez co niesie dobrą energię.
16 Origami Cranes Handmade Haft krzyżykowy Natalia Szczepańska Clariant Services (Poland) Sp. z o.o. These cross stitched origami cranes have a deep meaning: they symbolize happiness and healing, but also they praise diversity through their bright and joyful colors.
This project was designed and stitched especially for pomagajzpasja.pl!  Size (including frame): 23 x 28 cm.
17 Lamp for home decoration Handmade   Anna Kiseleva Kimberly-Clark EMEA GBS The lampshade is made of jute thread shaped using PVA (polyvinyl acetate).
The electric garland (industrial production – non handmade) is placed inside of the lampshade, powered by 2 AA batteries.
18 Szydełkowa chusta w pastelowych kolorach ombre Handmade Szydełko Ewelina Morawczyńska Kimberly-Clark EMEA GBS Chusta o wymiarach 165 x 120 x 76 cm wykonana na szydełku z nici bawełniano-akrylowych w pastelowych kolorach ombre. Idealna na wiosnę, chłodniejsze letnie wieczory lub na wczesną jesień – do noszenia pod szyję lub do okrycia pleców.
19 Zając z piernika ozdobiony lukrem królewskim Handmade   Anna Margan Grupa ENEA Ręcznie wykonany zając z piernika ozdobiny lukrem królewkim.
20 Papugi w dżungli Handmade Haft płaski Elżbieta Bień-Przybek  ABM S.A. Po dniu przy komputerze dobrze zrobić coś innego. Dżungla to coś odległego ale dobrze się nam kojarzy. Spokój, bliskość natury i swoboda to jest to do czego tęsknimy. Doskonale odpoczywam wyszywając takie obrazki. Najczęstsza tematyka to kwiaty lub przyroda.
A do tej pracy zawitały kolorowe papugi.
21 Rodzina piesków szuka domu Handmade Dziwiarstwo Adriana Frączyk Intrum Sp. z o.o. Przytulna rodzina piesków szuka domu. Pieski nie są wymagające. Nie potrzebują spacerów i przekąsek. Nie zabierają za dużo miejsca: tata z mamą urośli raptem do 45 cm, zaś junior do 35 cm i już raczej więksi nie będą.  W dodatku są w pełni „eko”. Ubranka mają uszyte z tego, co udało się odzyskać z podniszczonych dziecięcych ciuszków, ale mimo to są uśmiechnięte i czekają tylko, aż ktoś je przygarnie.
22 Rene – Kajman Zakare Handmade Szydełko Joanna Czachor Sheraton Grand Krakow Rene jest Kajmanem Żakare i pochodzi z Brazylii (…) Jest geografem, pracuje dla National Geographic oraz najznamienitszych uniwersytetów na świecie. Nie wierzy w stereotypy i uważa, że życie jest zbyt krótkie żeby przejmować się gustami innych.
Zabawka wyszydełkowana własnoręcznie z bawełny z recyklingu, na podstawie książki Yan Schenkel @picapauyan. Wypełnienie oraz bawełna posiadają certyfikat OEKO-TEX. Zabawka odpowiednia dla dzieci w każdym wieku.
23 Dekoracyjne spodeczki Handmade Masa papierowa Sylwia Mitas-Leszczyk Intrum Sp. z o.o. Dzieło przedstawia kolekcję dekoracyjnych talerzyków z motywem roślinnym. Inspirowane naturą, powstały z wykorzystaniem roślin, które odciśnięto w masie papierowej. Naczynia zostały ręcznie pomalowane. Dzięki zrównoważonej kolorystyce, stanowią one artystyczną całość, która wkomponuje się w każde wnętrze. Mogą pełnić funkcję świecznika, jak i pojemnika na biżuterię czy podstawki na inne elementy dekoracyjne. Uwaga, nie nadają się do spożywania posiłków.
24 Idea Obraz   Dawid Gocek Fujitsu Obraz na tkaninie jeansowej, sztuka użytkowa.
Jest to część mojego hobby i pasji jaką jest tworzenie jako takie, lubie określenie “maker” ponieważ skupiam się na tworzeniu jako takim, w każdej dostępnej mi płaszczyźnie, od mechaniki i elektroniki po malowanie właśnie.
Pies symbolizuje wierność.
Płomien to idea, która nadal jest silna i rozpala umysły, czyli wierność idei, która może zarówno wznieść ponad chmury i przybić do Ziemi.
25 Polesie nocą Obraz   Agnieszka Karpik Fujitsu Obraz pochodzi z cyklu łódzkich nokturnów, które zostały namalowane z obserwacji osiedla, na którym wówczas mieszkałam. W trakcie dnia krajobraz Łodzi jest dość turpistyczny – miasto z niegdyś wielkim potencjałem industrialnym, w niektórych miejscach przypomina post-apokaliptyczny krajobraz pełen destrukcji i rozkładu. Jednakże nocną, deszczową porą nagle wszystko nabiera neonowych barw ożywiających tkankę miejską, co zmienia całkowicie percepcję otoczenia.

Kolor to główna istota mojego dzieła- buduje przestrzeń i nadaje emocji. Malarstwo jest dziedziną bliską memu sercu od wielu lat- kształciłam się w ZSP im. C. K. Norwida w Lublinie oraz na ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi.
26 Szczęśliwe życie Obraz Obraz wykonany na płótnie farbami Kornelia Kaziród Intrum Sp. z o.o. Obraz na płótnie  o wymiarach 40 x 50 cm malowany farbami. Dzieło nosi tytuł: “Szczęśliwie życie” przedstawia kobietę wśród słoneczników.
27 Portret kota brytyjskiego krótkowłosego Obraz Pastele suche Anna Juszczyk-Pietras Fujitsu Niektórzy mówią, że każdy kryzys niesie ze sobą szansę – przez pandemię, jak wiele innych osób, dużo straciłam, ale zyskałam też czas, który mogłam wykorzystać na powrót do swojego hobby, czyli rysowania. Od zeszłego roku regularnie tworzę i uczę się nowych technik rysunku, czego efektem jest załączony portret kota brytyjskiego krótkowłosego (50 x 70 cm bez oprawy, 61 x 91 cm w oprawie). 30 godzin pracy udało mi się zawrzeć w krótkim filmie, który  dostępny jest tutaj: https://youtu.be/FvS2C18LTVw
28 Świat bez Covid-19 Obraz Obraz malowany farbami akrylowymi na płótnie Marcin Dusza NSG Group Praca wykonana na płótnie o rozmiarze 50 x 30 cm. Abstrakcja malowana farbami akrylowymi, pędzlem oraz palcami. Kolorystyka dobrana przez 8-letniego chłopca. Jest to gra kolorami w oczekiwaniu na powrót do normalności.
29 Morskie fale Obraz Obraz na płótnie o wymiarach 50 cm x 50 cm wykonany techniką wylewania Klaudia Niznik NSG Group Obraz na płótnie o wymiarach 50 x 50 cm wykonany techniką wylewania (farby akrylowe). Utrwalony werniksem. Wzór powstały przy wylewaniu farb przypomina wzburzone morskie fale widziane z lotu ptaka.
30 TOKO Obraz Farba akrylowa, format A2 Małgorzata Duma NSG Group Autor wykonał dzieło pod wpływem fascynacji ptakami tropikalnymi oraz serią filmów na ich temat na kanale YouTube.
31 Reprodukcja obrazu Alfonsa Muchy Obraz Malatura wyrazowa Roman Pordzik NSG Group Reprodukcja obrazu Alfonsa Muchy wykonana w technice malatury wyrazowej na szkle marki Pilkington za pomocą specjalnych patyn i emalii do szkła wypalone w temp 600 `C.  Wymiary około 30 x 17 cm praca oprawiona w ramę z podświetleniem.
32 Lighthouse on the Beach Obraz Farby akrylowe na płótnie ALINA JUCHA Kimberly-Clark EMEA GBS Lighthouse on the Beach 30 x 40 cm.
33 Her Eyes Obraz Watercolor Deicy Johanna Valencia Castelblanco Clariant Services (Poland) Sp. z o.o. She is a cat I found in my backyard, she has been living on the streets for some months and I’m trying to adopt her, but it is a difficult process because she doesn’t trust people now. All days she is coming to my window for food and I’m happy to give some happiness during these cold days. I can’t forget the color of her eyes and her look when she finishes eating and thanks me. Let’s not leave them alone, they always need our help and they will be the most grateful beings in the whole world.
34 Summer Dream Obraz Malarstwo akrylowe na płótnie naciągniętym Katerina Sibileva Kimberly-Clark EMEA GBS Malarstwo akrylowe na płótnie naciągniętym, wymiary 40 x 40 cm.
Po zakończonym 2020 roku wszyscy potrzebujemy przerwy mentalnej i psychicznej od wszystkiego, co się wydarzyło podczas tego roku.
Czekamy na spokojne i leniwe lato 2021 roku. To lato, niech będzie wytchnieniem od stresu, pomocne by odzyskać równowagę i przygotuje do stawienia czoła światu ze wszystkimi nowymi wyzwaniami  w przyszłości. 
35 Puchata pełnia szczęścia Obraz Farby akrylowe Anna Żurek ABM S.A. Obraz namalowany jest techniką malarską wykorzytującą farby akrylowe. Przedstawia alpakę, która jest niezwykle przyjaznym, pociesznym i radosnym zwierzęciem. Ze względu na swój niezwykle łagodny charakter i miękkie futerko, alpaka jest często wykorzystywana jako zwierzę terapeutyczne. Obcowanie z tym cudownym zwierzęciem podnosi poziom endorfin i daje człowiekowi poczucie pełni szczęścia. Intencją autora jest wywoływanie niezwykle pozytywnych emocji u osób obcujących z obrazem.
36 Źródełka energii Obraz Pouring Paulina Dymek Grupa ENEA Obraz “Źródełka energii” namalowany na płótnie o wymiarach 30×30 cm jest wykonany metodą pouringu czyli wylewania farb akrylowych. Jest to dzieło abstrakcyjne, zatem może być interpretowane indywidualnie przez oglądającego. Nazwa obrazu nawiązuje do emocji mi towarzyszących. Użyte kolory są w większości barwami ciepłymi, kontrastującymi z chłodnymi. Patrząc na obraz czuję przypływ pozytywnej energii, takiej samej jaką daje mi przyroda budząca się do życia po zimie, ale w tym przypadku w formie źródełek.
37 Zatoka Obraz Farby olejne, płótno Mariola Jadczak Grupa ENEA Obraz został namalowany farbami olejnymi na tablicy malarskiej o wymiarach 30 x 40 cm, jest zawerniksowany. Malując ten obraz podjęłam temat, który zawsze mnie interesował. Jest on kolejną próbą namalowania spokojnej wody i ciszy zatoki.
38 Primal Obraz Akryl na plotnie Dawid Gocek Fujitsu Zamysłem było pokazanie glębokiej dziekiej natury, na pozór nienaturalnej, bo nie mamy okazji (na szczęście) z nią obcować, lecz tak prawdziwej, brutalnej, ciemnej, a jednak prawdziwej.

Organizator: Fundacja Pro NGO

Gospodarz: Sheraton Grand Krakow

Partnerzy: Brief.pl, PRoto.pl, Goldenline, Focus on business, Outsourcing&More

Partner technologiczny licytacji online: Clickmeeting

Przewiń do góry